Dynamoterror dynastes byl představený světu 9. října roku 2018. Působivé vědecké jméno tohoto teropoda znamená v překladu cosi jako „vládce mocného teroru“ a zřejmě by svému nositeli padnulo jako ušité. Představoval totiž obřího predátora o délce kolem 9 metrů, který si ve velikosti a působivosti v ničem nezadal s mírně mladšími příbuznými gorgosaurem, albertosaurem nebo daspletosaurem. Stejně jako tito tyranosauridi obýval také Dynamoterror někdejší Laramidii, tedy západ dnešního severoamerického kontinentu, a lovil pravděpodobně kořist v podobě dinosaurů středních až větších rozměrů.
Holotyp nese označení UMNH VP 28348 a představuje fragmentární kostru, zahrnující části lebky, obratlů, žeber a úlomky kostí končetin. Fosilie byla objevena na území kraje San Juan v Novém Mexiku, a to v sedimentech souvrství Menefee (člen Allison). Stáří těchto vrstev odpovídá spodnímu kampán, konkrétně asi době před 78,5 až 78,0 miliony let (možná však také o několik milionů let více, jak ukazuje stratigrafická korelace s mořskými biostratigrafickými zónami).
Fosilie druhu D. dynastes byly vykopány již v roce 2012, následné průzkumy a pátrání po dalším fosilním materiálu z tohoto teropoda, které probíhaly v letech 2013 až 2018, již nebyly úspěšné. Objev zubů a metatarzální kosti potenciálního tyranosaurida byly ze stejných vrstev hlášeny již v letech 1993 a dále 2006, tento materiál však nelze s jistotou přisoudit nově popsanému druhu. Jedná se tedy o vůbec první objev větší části kostry tyranosaurida ze souvrství Menefee.
Dynamoterror byl pravděpodobně tyranosauridem ve velikostní kategorii již zmíněného gorgosaura. Vzhledem ke svému geologickému stáří představuje významný doplněk našich vědomostí o evoluci raných tyranosauridů. Byl téměř stejně starý jako dosud nejstarší známý zástupce Tyrannosauridae, druh Lythronax argestes (formálně popsaný roku 2013 z Utahu).
Ze srovnání fosilií nového tyranosaurida s lebečními fragmenty menšího (nedospělého) jedince druhu T. rex s katalogovým označením LACM 23845 vyplývá, že Dynamoterror byl zhruba stejně velký. To znamená, že dosahoval asi 80 % velikosti dospělého tyranosaura, tedy délky kolem 9 až 10 metrů a hmotnosti zhruba 2 až 3 tuny. Ve stejných ekosystémech žil také další letos vědecky popsaný dinosaurus, nodosaurid druhu Invictarx zephyri, který mohl i navzdory svému tělesnému „brnění“ patřit mezi časté položky tyranosauridova jídelníčku. Společnost oběma dinosaurům v tehdejším močálovitém vlhkém prostředí dělal také aligatoroid druhu Brachychampsa sealeyi a zejména pak dosud formálně nepopsaný centrosaurinní ceratopsid.
Souvrství Menefee však nepochybně ukrývá ještě mnoho dalších dinosaurů i jiných obratlovců, kteří byli kdysi současníky tohoto děsivého predátora. Nezbývá než si počkat na další paleontologické objevy.
- Rekonstrukce pravděpodobného vzezření druhu Dynamoterror dynastes a jeho možné občasné kořisti v podobě nodosaurida druhu Invictarx zephyri. Životní prostředí těchto dinosaurů mělo před 78 miliony let podobu vlhkých močálovitých nížin (© Brian Engh).