Vítejte v pravěku!

Milí čtenáři, vítáme Vás na stránkách Pravěk.info! Jedná se o společný projekt Daniela Madzii, paleontologa, jež se zabývá výzkumem druhohorních obratlovců (dinosaurů, plesiosaurů, pterosaurů, mosasaurů aj.), a Vladimíra Sochy, pedagoga, popularizátora vědy a spisovatele, který má na svém kontě mezi jiným již jedenáct knižních titulů souvisejících s (především dinosauří) paleontologií.

Popularizaci paleontologie, především té obratlovčí, se věnujeme již dlouhá léta, a to prostřednictvím již výše zmíněných knih, četných článků v různých populárně naučných periodikách, přednáškách pro veřejnost či vystoupeních v médiích.

Již řadu let také provozujeme vlastní stránky, Wild Prehistory a DinosaurusBlog, kde jsme až dosud publikovali stovky paleontologicky orientovaných článků a stvořili platformy vhodné k diskuzi na různá paleontologická témata. Více o našich aktivitách si můžete přečíst také zde.

Byť se oba paleontologii věnujeme trochu jiným způsobem (jeden provádí výzkum a druhý závěry takovýchto výzkumů „překládá“ do jazyka srozumitelného pro každého), oběma nám velmi záleží na tom, aby byla široká veřejnost o paleontologii informována tak přesně a kompetentně, jak je to jen možné.

Pravěk.info vzniká jako výsledek našeho sdíleného přesvědčení, že naše profese a společné úsilí nám umožní vytvořit informační servis, jenž bude kompetentním a zároveň srozumitelným zdrojem informací pro skutečně širokou bázi čtenářů – těch, které paleontologie zajímá a rádi si na její téma občas něco přečtou, ale také takových, jež by se chtěli této vědě věnovat odborněji, případně i provádět skutečný výzkum.

Budeme velmi rádi, když se aktivně zapojíte do dění na stránkách. Máte-li jakékoli otázky spojené s paleontologií, neváhejte nás kontaktovat! Jsme také na Facebooku, kde nás můžete průběžně sledovat.

Přejeme Vám příjemné chvíle zde strávené!

1 Comment

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *