Poznávací kartičky Dinosauři

Pouze formou kratšího vmezeřeného příspěvku si dovolím upozornit na další letošní publikaci s mým skromným autorstvím, která spatřila světlo světa v posledních dnech. Na rozdíl od předchozích dvou knih Nová cesta do pravěku a Legenda jménem Tyrannosaurus rex se tentokrát jedná pouze o velmi drobnou, až téměř roztomilou záležitost.

Nakladatelství Bylo nebylo vydalo sadu deseti poznávacích kartiček s dinosauří tematikou s velmi pěknými ilustracemi Lucie Raškovové, grafickou úpravou Anny Pleštilové a mým skromným textem a odbornou korekturou zároveň. Kartičky zahrnují barevný obrázek dinosaura na lícní straně a zajímavé (byť stručné) informace o něm na straně zadní.

Dinosauři jsou zkrátka ideálním průvodcem do muzea, školy nebo třeba na výlet do přírody!

Obecně se zde setkáte s méně známými druhy dinosaurů, jako je severoamerický tyranosauroid Lythronax argestes, čínský heterodontosaurid Tianyulong confuciusi nebo argentinský sauropod Patagotitan mayorum. Nechybí ale ani jediný pojmenovaný neptačí dinosaurus z našeho území, tedy „kutnohorský“ ornitopod Burianosaurus augustai. A malé překvapení na závěr – jedním z dinosauřích druhů na kartičkách je i současný pěvec a v lidských aglomeracích obecně hojný druh vrabec domácí!

Kartičky se dají připnout malou karabinkou například za poutko u kalhot nebo školní batoh, což naznačuje, že tato knížečka je vhodná zejména pro děti školního věku. Tak ať se jim i jejich rodičům líbí!

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *