Charitativní aukce unikátních designových lahví Pilsner Urquell

Letos již poosmé proběhne charitativní dražba designových lahví Pilsner Urquell, jejíž výtěžek poputuje k charitativní organizaci Centrum Paraple, která pomáhá lidem na vozíku. Loni se prostřednictvím této akce podařilo vybrat rekordní 2 759 988 Kč!

Jako každým rokem, i tentokrát mají jednotlivé lahve své patrony. A jelikož inspirací pro finální podobu lahví je letos třicáté výročí sametové revoluce, patrony jsou lidé narození v roce 1989.

Daniel Madzia na tiskové konferenci (10. října), kde byla představena letošní série unikátních pivních lahví Pilsner Urquell pro dobročinnou dražbu na podporu Centra Paraple.

Autorem letošního projektu aukční lahve pro Centrum Paraple je designér a sklář Lukáš Novák a patrony hokejista Tomáš Kundrátek, herci Anna Stropnická, Vladimír Polívka a Patrik Děrgel, kajakář Vít Přindiš, lékařka Markéta Pfeiferová, klavírista Lukáš Klánský, cestovatel a instruktor soběstačnosti Centra Paraple Jiří Čeloud, sládek a spolumajitel pivovaru Matuška Adam Matuška a také paleontolog Daniel Madzia, jeden z autorů Pravěk.info!

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost, která byla založená v roce 1994 českým dramatikem, scenáristou, hercem, autorem písňových textů a spisovatelem Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků (v současnosti Česká asociace paraplegiků). Posláním Centra je pomoc lidem ve věku od 16 let žijícím na území České republiky po náhle vzniklém poškození míchy. Klienty podporuje v jejich seberealizaci krátce po úrazu i v průběhu dalšího života.

Podoba letošní aukční lahve Pilsner Urquell pro Centrum Paraple.

Charitativní dražba se koná 12. prosince od 9:00 na stránkách iDNES.cz.

Zájemci mají šanci získat unikátní lahve Pilsner Urquell, z nichž každá byla vyrobena s přispěním svého patrona. Pokud byste tedy kupříkladu získali lahev Daniela Madzii, naleznete na ní heslo „svoboda poznání“. Unikátní je také její skleněná zátka, jež by mohla paleontologickým nadšencům připomínat schránky ramenonožců.

Další informace k dražbě naleznete také kupříkladu na stránkách Plzeňského Prazdroje či iDNES.cz.

6 komentářů

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *